Het echte werk van een (zorg)organisaties vindt plaats – waar zij de klant (de bewoner) ontmoet. Alles daarbuiten is ondersteunend. (Peter Drucker)

Door regels, voorschriften en bestuurlijke afstand is die werkelijkheid grotendeels uit zicht geraakt.

Wanneer bestuurders en toezichthouders geloven dat zorgorganisaties primair worden aangestuurd door plannen, structuren en controlemechanismen, zullen zij die blijven produceren.

Maar als zij zouden begrijpen dat zorgorganisaties in werkelijkheid draaien op empathie, aandachtige momenten, vreugde en verdriet, professionele afwegingen, vakmanschap, vastberadenheid en menselijke betrokkenheid.

Dan zouden ze beseffen dat hun primaire taak is het ondersteunen van degenen die de bewoner ontmoet.

En dan is er nog maar รฉรฉn vraag die telt: Hoe kan ik jou โ€“ degene die de bewoner ontmoet โ€“ helpen om je werk zo goed mogelijk te doen?

Wanneer bestuurders en toezichthouders een positieve grondhouding hebben en โ€˜jaโ€™ zeggen.

Ja zeggen tegen de vragen en verzoeken van degenen die het werk doen. Dan ontstaat beweging en groeit een cultuur waar iedereen gelukkig van wordt.

Bewoners, personeel en – ja – ook bestuurders en toezichthouders, omdat de organisatie efficiรซnter functioneert en beter presteert.

De essentie is eenvoudig: Vraag – luister en zeg ja.

De echte specialisten zijn degenen die het werk doen. Dรกรกr ligt de waardevolle informatie – benut en waardeer die.

Een groot compliment voor iedereen die dagelijks de bewoners ontmoeten en zich inzet om van elke dag een mooie dag te maken. Jullie zijn kanjers!

Ps
Wil jij ook muziek gerichter inzetten bij dementie? Als professional is een training waardevol. Thuis helpt mijn boek je met praktische handvatten.

Medicatie niet als eerste keuze Recente studies tonen aan: medicatie zoals antipsychotica is bij gedragsproblemen bij…

Lees verder

Beeldhouwen en dementie Grote beeldhouwers als Michelangelo en Auguste Rodin behandelen steen en marmer als iets…

Lees verder

Het begin van alles Heb je je ooit afgevraagd waarom een mooi muziekstuk, het ruisen…

Lees verder